Spektakl "PASJA" znów w Poznaniu


Usłysz na nowo słowa Jezusa, poczuj zapach wieczerzy paschalnej, podziel się chlebem z uczniami... 
PRZYJDŹ I PRZYPROWADŹ PRZYJACIÓŁ!Teatr Droga zaprasza serdecznie na spektakl "Pasja", który odbędzie się 01.04.2017r. o godz.17:00 w Centrum Duszpasterskim im. św. Jana Pawła II przy Parafii św. Rocha w Poznaniu (ul. Św. Rocha 10, 61-142 Poznań)


Spektakl "PASJA" opowiada historię Jezusa i otaczających go ludzi od momentu chrztu w Jordanie po zmartwychwstanie. Opowiadana historia ma ponad dwa tysiące lat i narosło wokół niej wiele klisz i uproszczeń. Twórcy spektaklu starają się spojrzeć na te wydarzenia w świeży sposób; dostrzec zarówno ich ludzki wymiar, jak i duchowe znaczenie.
Gatunek przedstawienia to teatr fizyczny charakteryzujący się oszczędnością środków inscenizacyjnych. Nie ma scenografii. Nie ma tradycyjnego podziału na scenę i widownię. Zarówno aktorzy, jak i publiczność chodzą za Jezusem biorąc udział w Jego życiu codziennym, uczniów i innych osób. Publiczność podąża za akcją, która dzieje się w różnych częściach sali, tym samym bierze udział w przedstawieniu - słucha, obserwuje, doświadcza...  Aktorzy grają bez makijażu i w neutralnych kostiumach. Wszyscy (oprócz Jezusa) grają więcej niż jedną postać, starając się wydobyć z każdej z nich prawdę za pomocą technik pracy z ciałem i głosem. Doświadczenia tych postaci związane z wydarzeniami z życia Jezusa stanowią oś przedstawienia, nadając mu głęboko ludzki wymiar.